Akademia Nauki Jazdy
Celem naszym jest jak najlepsze przygotowanie przyszłego Kierowcy do egzaminu państwowego, jak również nauka jazdy w sposób aby umiał czerpać z tego przyjemność przy pełnej świadomości, iż jest On uczestnikiem ruchu drogowego.

Tutaj znajdziesz kilka bardzo ważnych i przydatnych informacji, czym należy się kierować wybierając Ośrodek Szkolenia Kierowców.

1. Czy szkoła ogranicza ilość kilometrów na godzinę podczas zajęć praktycznych ?
Niestety, ale bardzo często się zdarza że szkoły chcą nas po prostu oszukać na godzinach.

Wygląda to w ten sposób że mamy limit kilometrów na godzinę, w związku z czym kiedy np. jedziemy na Tarnobrzeg (miasto egzaminacyjne) i mamy do pokonania ponad 30km to ośrodek może nam to policzyć jako godzinę jazdy, a nie kiedy nawet półtora ! Gdy w rzeczywistości jedziemy za kierownicą nie wiele ponad 30 minut !

Drugą metodą próby wyłudzenia godzin i oszczędności na kursancie, jest nakazywanie jazdy z mniejszą prędkością niż dozwolona np. : poza terenem zabudowanym na drodze jedno jezdniowej dozwolona prędkość maksymalna wynosi 90 km/h a my musimy jechać z prędkością 60-70 km/h jest to specjalne zwalnianie, żeby auto mniej spaliło, a czas który moglibyśmy poświęcić na naukę bardzo ważnych elementów egzaminu ucieka bezzwrotnie !

2. Czy jeżeli jadę z tyłu (jako obserwator) mój czas jest liczony jako jazda praktyczna ?
Kolejnym częstym procederem jest "podkradanie" godzin kursantom. Pamiętajmy, nasz czas jazdy powinien być liczony tylko i wyłącznie wtedy kiedy to my siedzimy za kierownicą ! Wspólne sprawdzanie obsługi technicznej pojazdu ? Takie sprawy nie powinny mieć miejsca !
Jeden instruktor = jeden kursant.

3. Jaka jest jakość szkolenia ?
Jazda praktyczna, a jazda praktyczna to również ogromna różnica. Niestety ale nie każdy instruktor uczciwie przykłada się do swoich obowiązków. I niekiedy wyjeżdżona godzina z jednym instruktorem, nie może się równać godzinie z innym. W naszej szkole zastosowaliśmy system rejestracji przeprowadzonych jazd ! (nagrania audio-video) Każdy osoba szkolona może mieć wgląd do przeprowadzonych zajęć praktycznych, a instruktor nie może się nie przyłożyć, ponieważ jest regularnie sprawdzany czy sumiennie wykonuje swoje obowiązki !

Na życzenie osoby szkolonej kamera może zostać wyłączona.

4. Godziny przeprowadzanych zajęć ?
Sprawdźmy czy szkoła się dostosowuje do naszych potrzeb czasowych, czy to my musimy się dostosować do odgórnie ustalonych terminów. Zdarza się też niestety że szkoły dopiero za dopłatą ustalają godziny indywidualnie.

5. Ile to wszystko tak naprawdę kosztuje ?
Wiele szkół prowadzi nie czystą "politykę" cenową.

Po zapisaniu się na kurs, dowiadujemy się że musimy dopłacić za egzamin wewnętrzny teoretyczny, egzamin wewnętrzny praktyczny czy też pomoce dydaktyczne ! Nie dajmy się nabić w butelkę, sprawdźmy te wszystkie koszty przed wyborem ośrodka.

6. Jak długo będę robił kurs ?
Zapytajmy się jakie są możliwości czasowe instruktorów, żeby nie okazało się że jazdy będą się odbywać raz na dwa tygodnie, a cały kurs będzie trwał ponad pół roku !

7. Sala wykładowa.
Sprawdź w jaką salę jest wyposażony ośrodek i odpowiedz sobie czy chcesz spędzić tam minimum 30 godzin.

8. Plac manewrowy.
Zapytaj czy jest możliwość skorzystania z placu manewrowego własnym autem.

Po sprawdzeniu tych wszystkich elementów, jazda w wybranej szkole będzie na pewno przyjemnością i będziemy mieć świadomość że dobrze wybraliśmy szkołę.

Najlepsza szkoła jazdy w okolicy. Egzamin zdany za 1 :) Pozdrowienia dla Pani Marty.

Opublikowany przez Bielińskiego Grzegorza Poniedziałek, 28 września 2020

bardzo dobra szkoła jazdy mili instruktorzy gorąco polecam !

Opublikowany przez Kamila Śnoga Piątek, 25 września 2020

Szkoła na bardzo wysokim poziomie. Kompleksowa pomoc i obsługa od A do Z :)

Opublikowany przez Darka Kępę Czwartek, 24 września 2020